Тимчасовий уряд Чехії на чолі з Я.Фішером подав у відставку

П'ятниця 25 червня 2010 12:51

Тимчасовий уряд Чехії на чолі з прем'єр-міністром Яном Фішером подав у відставку, відкривши дорогу формуванню нового кабінету міністрів. Президент країни Вацлав Клаус попросив Я.Фішера продовжити виконувати свої обов'язки до того, як приступить до роботи новий уряд, що очікується до середини липня ц.р., передає РБК з посиланням на Associated Press.

Нагадаємо, на тих, що пройшли в Чехії 28-29 травня 2010 р. парламентських виборах більше всіх голосів виборців набрала Соціал-демократична партія, проте вона не зуміла завоювати абсолютну більшість. В той же час три правоцентристські партії - ЦДП (Цивільна демократична партія), ТВП 09 ("Традиція. Відповідальність. Процвітання") і "Громадські справи" - отримали в сумі 118 з 200 місць в нижній палаті парламенту і підписали угоду про готовність сформувати коаліцію. В.Клаус доручив очолити переговори про створення нового коаліційного уряду лідерові ЦДП Петру Нечасу. Очікується, що коаліційні переговори між партіями завершаться в червні або початку липня ц.р. Пріоритетним завданням нового уряду Чехії стане скорочення державного боргу і проведення фундаментальних реформ.

Тимчасовий уряд Я.Фішера був сформований у травні 2009 р. після того, як попередній правоцентристський уряд отримав вотум недови.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся