ВР дозволила НБУ не інформувати УБОЗ про клопотання про видачу ліцензій на здійснення операцій у валюті

Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні за основу законопроект № 10709, який пропонує виключити норму про те, що Національний банк зобов'язаний інформувати органи по боротьбі з організованою злочинністю про клопотання про видачу ліцензій на здійснення операцій в іноземній валюті. "За" за відповідний законопроект "Про внесення змін до статті 18 Закону України" Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю "(щодо спрощення ліцензування операцій з валютою)" проголосували 237 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Законом пропонується зі статті 18 закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" виключити пункт, згідно з яким Національний банк з метою реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю зобов'язаний при отриманні клопотання про видачу ліцензій на здійснення операцій в іноземній валюті повідомляти про це спеціальним органам по боротьбі з організованою злочинністю і враховувати одержувані щодо них висновки, і виключення норму, згідно з якою НБУ зобов'язаний припиняти фінансування та операції з рахунків клієнтів за рішенням слідчого.

Крім того, НБУ уповноважений на припинення фінансування та операції за рахунками клієнтів лише за рішенням суду, усуваючи при цьому можливість винесення такого рішення слідчим під час провадження досудового слідства по кримінальній справі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся