ВР ратифікувала додаткові протоколи до Європейської конвенції про видачу правопорушників
За документ після ряду невдалих спроб проголосували 227 депутатів Ради
Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №0135 "Про ратифікацію Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників ". За документ після ряду невдалих спроб проголосували 227 депутатів Ради, передає кореспондент РБК-Україна.
Правопорушникам не сховатись!#Рада8 з кількох спроб 227 голосами УХВАЛИЛА #ЗП0135 про видачу правопорушників https://t.co/GBwrCibvXH pic.twitter.com/iHkwTgvFoc
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) June 7, 2017
Так, метою закону є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Третім та Четвертим протоколами, які було розроблено з метою доповнення Європейської конвенції про видачу правопорушників 1957 року.
Третій додатковий протокол спрямований на уніфікацію правил застосування державами спрощеної екстрадиції. Так, затримана особа може надати згоду на свою екстрадицію без очікування завершення виконання всіх формальностей екстрадиційного процесу. У такому разі особа мінімальний час перебуває під вартою у запитуваній державі до її видачі, внаслідок чого обидві держави – запитуюча і запитувана також скорочують витрати людських та грошових ресурсів завдяки пришвидшенню і спрощенню процедури видачі.
Проектом передбачається ратифікація Третього протоколу, сформульованою з урахуванням вимог статті 588 Кримінального процесуального кодексу України, у якій Україна заявляє, що згода особи на видачу у спрощеному порядку та у відповідному випадку відмова особи від застосування спеціального правила можуть бути відкликані до їх затвердження слідчим суддею; Україна також заявляє, що стаття 14 Конвенції не застосовується, якщо видана Україною особа погодилася на видачу та чітко висловила відмову від застосування спеціального правила.
Четвертий протокол вносить зміни і доповнює низку положень конвенції для того, щоб адаптувати її до сучасних потреб співробітництва держав. Ці положення стосуються, зокрема, строків давності, вимог до запитів та підтвердних документів, особливостей застосування спеціального правила, транзитного перевезення, видачі особи третій державі, каналів і засобів зв’язку.
Очікується, з набранням чинності Третім і Четвертим протоколами до Європейської конвенції про видачу правопорушників для України будуть створені правові підстави для співпраці нашої держави з державами-сторонами на основі більш досконалих сучасних правил та механізмів задля притягнення осіб, які переслідуються компетентними органами за вчинення правопорушення або розшукуються з метою виконання вироку.
Нагадаємо, раніше Рада ратифікувала договір між Україною та Демократичною Соціалістичною Республікою Шрі-Ланка про видачу. Метою Договору є створення правових підстав для співробітництва компетентних органів двох держав з питань видачі осіб, які ухиляються від кримінальної відповідальності в одній стороні, ховаючись на території іншої.