ua en ru

ВР прийняла за основу урядовий законопроект про процедуру "заморожування" терористичних активів

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 7 квітня, в ході вечірнього засідання прийняла за основу урядовий законопроект, спрямований на законодавче визначення процедури "заморожування" терористичних активів та доступу до них у разі необхідності покриття основних або надзвичайних витрат. Відповідний проект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо арешту активів, що пов'язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, та визначення порядку доступу до таких активів (№8224 від 14.03.2011 р.), ініційований Кабміном, підтримали 271 народний депутат.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України та законів "Про боротьбу з тероризмом", "Про Службу безпеки України". Зокрема, проектом закону доповнюється стаття 1 закону "Про боротьбу з тероризмом" в частині визначення терміну "терористичних активів".

Проектом закону розширюються повноваження Служби безпеки України. Зокрема, передбачається, що Служба безпеки України має право ініціювати арешт терористичних активів на невизначений строк, а також доступ до таких активів за зверненням особи, яка може документально підтвердити потреби щодо покриття основних та надзвичайних витрат.

Водночас, закон "Про боротьбу з тероризмом" доповнюється новими статтями 11-1 щодо зупинення фінансових операцій з терористичними активами та арешт таких активів та 11-2 щодо порядку доступу до терористичних активів.
Кодекс адміністративного судочинства України доповнюється новою статтею 183-4, яка визначає особливості провадження у справах за зверненням органів служби безпеки щодо накладення або зняття арешту на терористичні активи осіб та надання доступу до них.