ВР ухвалила в першому читанні законопроект, що спрощує встановлення меж прибережних захисних смуг водних об'єктів

НовиниПолітика    01.11.2011 - 13:59

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в першому читанні законопроект № 8693 від 16 червня 2011 ініційований Кабінетом міністрів України про внесення змін до Земельного і Водний кодекси України щодо земель водного фонду. За ухвалення законопроекту проголосували 230 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Так, проектом закону передбачається внести зміни до статті 60 Земельного кодексу України та статті 88 Водного кодексу України для впровадження можливості встановлення меж прибережних захисних смуг водних об'єктів без розробки окремих проектів землеустрою (крім морів, морських заток і лиманів), що вимагає додаткових коштів та часу , ускладнює процедуру і створює проблеми з забезпеченням дотримання обмеженого режиму господарської діяльності на відповідних територіях.
Передбачається, що в межах населених пунктів прибережні захисні смуги водних об'єктів встановлюватися за містобудівною документацією з визначенням їх меж відносно пунктів державної геодезичної мережі.
Межі прибережних захисних смуг річок, струмків і потічків, озер, водосховищ, ставків та інших водойм за межами населених пунктів відповідно до статті 60 Земельного кодексу України та статтею 88 Водного кодексу України вказані в документації із землеустрою (зокрема в проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які відповідно до статті 50 закону України "Про землеустрій" розробляються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок), кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації.
На думку авторів, вищенаведене дозволить забезпечити дотримання обмеженого режиму господарської діяльності на відповідних територіях без розробки окремих проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг. "Це дозволить заощадити значні ресурси, враховуючи велику кількість відповідних водних об'єктів (річок - понад 63 тис., водосховищ - більше 1120 тис., ставків - близько 40 тис. та ін.), А також беручи до уваги те, що внаслідок природних процесів переробки берегів і русел зміни, було б необхідно постійно вносити корективи в такі окремі проекти землеустрою ".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top