ВР має намір передбачити обов’язковий аудит річної звітності суб’єктів держсектору економіки

ВР має намір передбачити обов’язковий аудит річної звітності суб’єктів держсектору економіки
Фото: Верховна Рада

Законопроект підтримали 244 нардепа

Верховна Рада України (ВРУ) має намір встановити, що річна, у тому числі консолідована, звітність суб'єктів господарювання державного сектору економіки підлягає обов'язковому аудиту, результати якого мають бути оприлюднені. Відповідний урядовий проект закону №3062 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності" у першому читанні за основу підтримали 244 парламентарів.

Підкреслюється, що метою законопроекту є створення сприятливих умов для оптимізації структури державного сектора економіки та запровадження ринкових методів управління суб'єктами господарювання державного сектора економіки.

Законопроектом пропонується внести зміни до Господарського кодексу встановивши, що у державному унітарному підприємстві, за рішенням суб'єкта управління об'єктами державної власності, створюється наглядова рада.

Так, передбачається визначити органи управління державним унітарним підприємством та встановити, що наглядова рада державного унітарного підприємства є органом, що здійснює захист прав держави, і в межах компетенції, визначеної статутом та законом, контролює та регулює діяльність керівника підприємства.

Документом пропонується внести зміни до Закону України "Про управління об'єктами державної власності", якими створити правові підстави для включення до складу органів управління суб'єктів господарювання державного сектору економіки незалежних членів наглядових рад, що забезпечить підвищення ефективності управління об'єктами державної власності.

Згідно з проектом закону, передбачається встановити, що у держпідприємствах, а також господарських товариствах, у статутних капіталах яких частка держави перевищує 50%, у випадках і порядку, визначених Кабінетом міністрів України, створюється наглядова рада, до якої можуть включатися незалежні члени наглядових рад.

З метою підвищення прозорості діяльності суб'єктів господарювання держсектору економіки пропонується встановити, що річна, у тому числі консолідована, звітність суб'єктів господарювання державного сектору економіки підлягає обов'язковому аудиту. Підкреслюється необхідність встановити вимогу щодо обов'язкового оприлюднення такими суб'єктами інформації про свою діяльність (фінансова звітність, інформація щодо посадових осіб суб'єктів господарювання, вчинення правочинів тощо).

Нагадаємо, ВР має намір удосконалити контроль за економічними концентраціями.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся