ВР могла б організувати проведення перевиборів у проблемних округах до саміту у Вільнюсі, - ЦВК

Верховна Рада України могла б організувати проведення перевиборів у проблемних округах до саміту у Вільнюсі. Про це ефірі "5 канал" заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

"Якщо брати до уваги той фактор, що наступна, третя сесія Ради починається, якщо я не помиляюся, третього вересня, і якщо в першій половині вересня цей закон (про вибори) з урахуванням прискореного розгляду у другому читанні буде прийнятий, очевидно, що провести такі вибори до вільнюського саміту цілком можливо", - зазначив Магера.

Читайте також: ЦВК готова призначити вибори в округах Домбровського і Балоги після рішення ВР

Разом з тим, він висловив сумніви, що політичні фракції парламенту зможуть домовитися про подібну роботу та прийняти закон про вибори у вересні. Також Магера зазначив, що зараз в бюджеті не передбачено коштів на проведення будь-яких парламентських виборів в Україні.

Крім того, за його словами, основний принцип стабільності правових відносин був порушений тим, що депутатів Павла Балогу та Олександра Домбровського позбавили мандатів, всупереч порядку встановленому Конституцією України.

"Суспільство неоднозначно сприйняло цих судових рішень відносно народних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського. Принаймні у новітній історії України за 22 роки незалежності в нас це перша ситуація, коли суд ухвалює рішення позбавити депутатів мандата всупереч порядку, встановленому Конституцією України. Я не можу зрозуміти, чому порушено основний принцип стабільності правових відносин, який для юристів є вкрай важливим", - заявив він.

За словами Магери, ЦВК це не той орган, який буде скасовувати судові рішення чи їх переглядати.

"Натомість це той орган, який буде виконувати вимоги закону, і якщо ВР прийме закон про призначення повторних виборів, ЦВК виконає цей закон", - додав Магера.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся