ua en ru

Війна може завершитися прямими переговорами Зеленського і Путіна, - ОП

Війна може завершитися прямими переговорами Зеленського і Путіна, - ОП Фото: радник голови Офісу президента Михайло Подоляк (president.gov.ua)

Війна Росії проти України може бути завершена прямими перемовинами між перемовинами між президентами Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним. При цьому позиції української сторони мають бути сильними, продуманими та юридично вивіреними.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на радника глави Офісу Президента Михайла Подоляка, якого цитує ОП.

"Це те, над чим працює сьогодні команда юристів, консультантів і переговорна група з української сторони. Відповідно, ми сподіваємося, що позиції президента Володимира Зеленського будуть надзвичайно міцними на цих переговорах", - сказав Подоляк.

Він також висловив сподівання, що український президент під час перемовин зуміє донести до візаві з країни-агресора ключові, принципові для нашої держави речі і зазначив, що дочекатися розвитку ситуації на Сході та оцінити, наскільки серйозним буде наступальний запал, який демонструє РФ.

"Ресурсів у них достатньо, ракет достатньо, бомбардувати наші міста вони, на жаль, продовжують. У них іще є жива сила й техніка, яку їм не шкода знищити на наших полях. Тому давайте почекаємо якийсь час, і тоді ми зможемо вже судити про позиції сторін, насамперед президента України, на майбутніх двосторонніх зустрічах", - зазначив Подоляк.

За його словами, вже найближчий тиждень-півтора буде зрозуміло, як розвиватимуться події.

"У Збройних Сил України немає іншого шляху, як здобувати сьогодні тактичні перемоги на сході країни. Це принципово важливо, щоб ми залишилися вільними, не жили в таборі. На жаль, українські військові сплачують за це високу ціну - віддають свої життя", - додав Подоляк.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висловив думку, що будь-які мирні переговори України з РФ про припинення вогню, найімовірніше, приречені на крах.

Додамо, раніше президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність до зустрічі з Путіним. При цьому в Кремлі заявляють, що передали Україні проект договору "з чіткими формулюваннями".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.