ua en ru

Влада не має плану звільнення окупованих територій, - Соболєв

Влада не має плану звільнення окупованих територій, - Соболєв Фото: Сергій Соболєв (прес-служба "Батьківщини")

Влада не бачить жодного варіанту, як звільнити окуповані території, вважають у "Батьківщині"

Влада не бачить жодного варіанту, як звільнити окуповані території – Крим і частину Донбасу. Про це заявив на брифінгу в парламенті 4 жовтня заступник керівника фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, коментуючи голосування за пролонгацію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей до 31 грудня 2019 року (№9153), передає РБК-Україна.

"Будь-які аргументи про те, що цей закон не діятиме, а тому за нього можна голосувати, – тільки зайве підтвердження того, що чинна влада і президент нічого не роблять для зрушення питання щодо деокупації цих територій. Якщо цей закон не діє, то це означає, що ніколи не будуть звільнені ці території? І це означає, що ніколи не буде звільнена анексована територія Криму?", – заявив Соболєв.

За його словами, продовження дії закону про особливий статут Донбасу – це, по-суті, затягування конфлікту, який перетвориться в "конфлікт десятиліть".

"Як тільки будуть легалізовані місцеві органи самоврядування, під дулами російських солдатів, без контролю над кордоном між Росією та Україною, будь-які розмови про санкції та допомогу з боку міжнародної спільноти стануть не можливими. Їх відповідь буде проста: у вас все врегульовано", – зазначив політик.

На його думку, врегулювання означатиме, що на окупованих територіях надалі керуватимуть російські бойовики, терористи.

"Саме тому "Батьківщина" дотримується послідовної позиції протягом чотирьох років: ми не голосували ні за першу редакцію закону про особливий статут Донбасу, ні за його пролонгацію", – наголосив Соболєв.