Влада може спробувати чинити тиск на законних власників зброї, - експерт

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 09:57

Влада, слідом за заявами про масові скупки зброї з метою нападу на органи влади, може спробувати чинити тиск на законних власників зброї, вважає глава наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін, пише "Комерсант-Україна".

«Нас ця заява дуже здивувала. Напевно, це боязнь зброї, яка до того ж нагадує 1937 рік, коли люди зізнавалися в тому, чого не робили. Яка розсудлива людина скаже, що вона, нелегально набуваючи зброю, збиралася нападати на державні органи... Нехай пояснять, що вони мають на увазі. За словами Віктора Януковича, в країні йде масова скупка зброї. Масова - це скільки. Сотні? Тисячі? І звідки вона береться? Ми не бачимо черг під збройовими магазинами», - зазначив він.

У повідомленні МВС зазначається, що каналами надходження зброї в незаконний обіг є крадіжки зі сховищ, арсеналів військових частин, підприємств та організацій, де зброя виготовляється, зберігається або використовується.

«Так, але під ці категорії потрапляють збройові магазини, стрілецькі комплекси, підприємства-виробники. По суті, мова йде про нас - легальних власників зброї. Саме тому ми стурбовані заявами глави держави і представників МВС. Ми розглядаємо ці висловлювання як створення грунту для тиску на нас. Це може виявлятися, наприклад, в ускладненні процедури отримання зброї або її перереєстрації. У будь-який момент нас можуть зобов'язати здати його. Можна ускладнити роботу збройових магазинів і стрілецьких комплексів. Нехай влада пояснять, що конкретно вона має на увазі. Але тоді ми хочемо знати, звідки береться така кількість нелегальної зброї і чому міліція доповідає про 2 тис. вилучених "стволів" ... За інформацією наших швейцарських колег з компанії Small Arms Survey, станом на 2007 р. в Україні налічувалося понад 3 млн нелегальних "стволів" ... Такими темпами вони будуть вилучати близько тисячі років», - сказав Учайкін.

За словами експерта, Україна є єдиною європейською країною, де ще немає закону про зброю. «... В Європі люди розуміють, що людина, яка легально придбала зброю, ніколи не застосує його зі злим умислом. Це неможливо навіть з точки зору логіки, тому що балістична експертиза визначить, з якої зброї випущена куля і кому ця зброя належить. У нас близько 2 млн легальних власників зброї, і в той же час величезний нелегальний ринок», - сказав він.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top