Влада Ірландії впевнена, що населення підтримало на референдумі бюджетний пакт ЄС

Влада Ірландії впевнена, що населення країни підтримало бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС) на референдумі 31 травня 2012 р. Таку заяву зробила міністр Ірландії у справах Європи Люсінда Крейтон, передає Reuters.

Підрахунок голосів почався в 9:00 за місцевим часом (11:00 за київським часом). "Скоро будуть оголошені попередні результати, але вже зараз картина вимальовується обнадійлива", - сказала Крейтон.

Проведені раніше опитування громадської думки свідчили про те, що жителі Ірландії схвалять пакт. Аналітики передрікають, що перевага на користь прихильників пакту може скласти приблизно три до двох.

Якщо Дублін висловиться проти прийняття закону про "бюджетну дисципліну", він позбудеться фінансової допомоги від Європейського фонду фінансової стабільності. При цьому строк надання Ірландії 85 млрд євро з боку ЄС і Міжнародного валютного фонду (МВФ) закінчується вже в кінці 2012 р., в той час як експерти одностайні в тому, що острівній державі необхідні нові позики і кредити.

Нагадаємо, бюджетний пакт зобов'язує його учасників мати профіцитний або хоча б бездефіцитний бюджет, причому це правило повинно бути закріплено законодавчо. Витрати держав-учасниць пакту не можуть перевищувати його доходи більш ніж на 0,5% ВВП. Порушникам загрожує великий штраф (до 0,1% ВВП), кошти від якого повинні спрямовуватися в стабфонд Євросоюзу. Додатково зазначається, що країни, державний борг яких перевищує 60% ВВП, зобов'язуються знижувати його як мінімум на 5% на рік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся