Влада Греції схвалила проект бюджету на 2012 р

Понеділок 03 жовтня 2011 00:37

Уряд Греції схвалив проект бюджету на 2012 р., повідомляє Reuters з посиланням на міністерство фінансів республіки. В опублікованій урядом заяві говориться, що завтра документ буде направлений на розгляд у парламент країни.
Проблема бюджету Греції дуже гостро стоїть на порядку денному всього світового співтовариства і в першу чергу країн єврозони. Наслідки фінансової кризи, що вибухнула в глобальній економіці після подій на ринку іпотечного кредитування США, дуже негативно позначилася на ситуації з розрахунками Греції за державними зобов'язаннями.
Міжнародні фінансові організації і країни єврозони запропонували Греції пакет допомоги, для отримання якого країна повинна була піти на серйозне скорочення державних витрат і підвищення податків. Влітку 2011 р. пакет заходів був схвалений - це спровокувала хвилю страйків і заворушень по всій країні.
Міжнародні кредитори вже надали Афінам частину обумовленої допомоги, але через те що уряд так і не зміг виконати всі бюджетні зобов'язання, надання другого траншу поки відкладено.
Разом з тим, як відзначають експерти, затягування процесу з виділенням кредиту може призвести до дефолту країни, що моментально і самим негативним чином позначиться на інших проблемних країнах єврозони: Італії, Іспанії, Португалії, а також серйозно вдарить по Німеччини і Франції - локомотивам Старого Світу, які витягують партнерів з боргової болота.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся