ru ua

Власники вкладів понад 100 тис. євро в Bank of Cyprus можуть одержати акції банку в обмін на 37,45% депозитів

Власники вкладів понад 100 тис. євро в Bank of Cyprus отримають акції банку в обмін на 37,45% суми своїх депозитів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело всередині банку, що побажав зберегти анонімність.

При цьому, зазначає джерело, інша частина їх коштів, можливо, ніколи не буде повернута. Так, на 22,5% вкладів понад 100 тис. євро ніколи не будуть нараховуватися відсотки. Ще на 40% вкладів відсотки нараховуватися будуть, однак власник не зможе отримати їх до тих пір, поки фінансова ситуація банку не нормалізується.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Кіпру Міхаліс Сарріс заявив, що незастраховані вкладники Cyprus Popular Bank (Laiki), ймовірно, зможуть повернути лише п'яту частину коштів на депозитах і то лише через кілька років. За попередніми оцінками кіпрської влади, втрати понесуть близько 19 тис. вкладників Bank of Cyprus, на чиїх депозитах зараз в сукупності знаходиться більше 8 млрд євро. Незастраховані вкладники Cyprus Popular Bank, на чиїх рахунках знаходиться близько 3,2 млрд євро, втратять більшу частину своїх вкладів.

25 березня 2013 р. міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектору. Кіпр отримає перший транш кредиту в розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму - ESM.

Читайте також: Влада Кіпру займеться розслідуванням всіх повідомлень про порушення в банках і з'ясуванням причин кризи