"Відродження" вимагає викликати Коболєва в Раду через недопуск до аудиту "Нафтогазу"

"Відродження" вимагає викликати Коболєва в Раду через недопуск до аудиту "Нафтогазу"
Фото: Віктор Бондар (vidrodzhennya.org.ua)

Коболєва вимагають викликати в Раду через недопуск до аудиту "Нафтогазу"

Депутатська група "Партія "Відродження" вимагає викликати до парламенту керівника НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Про це під час засідання Погоджувальної ради 3 грудня заявив співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу політсили.

Він зазначив, що "Нафтогаз" не допускає до проведення аудиту своєї діяльності представників Рахункової палати України, що є неприпустимим.

"Ми хочемо домогтися, щоб все ж відбулася перевірка "Нафтогазу України". Ця компанія сьогодні грабує українців, а собі виписує заробітні плати і премії найвищі в Європі – такі, що керівникам європейських нафтогазових компаній і не снилися. При цьому вони дозволяють собі не допускати до перевірки представників Рахункової палати, які діють від імені ВР. Так у мене питання: як на це реагує Верховна рада?", – заявив Бондар.

Він припустив, що керівництво "Нафтогазу" не хоче допускати Рахункову палату до аудиту, щоб не була з'ясована реальна ціна газу для українців.

"Вартість газу українського видобутку мінімум в три рази нижча тієї ціни, за якою уряд сьогодні пропонує нам купувати так званий імпортний газ, насправді перемішаний з нашим. Тарифи в Україні завищені як мінімум в два рази. Ми наполягаємо на тому, щоб поставити на голосування проект постанови, який спільно підписали лідери фракцій, про скасування підвищення тарифів на газ для населення, перегляд тарифів і про те, щоб ці тарифи були приведені до нормального економічно обґрунтованого рівня", – закликав співголова депутатської групи "Партія "Відродження".

Він зазначив, що відзвітувати в парламенті повинні також керівники Міністерства енергетики та Минсоцополитики.

"Ми вимагаємо викликати в парламент представників "Нафтогазу України", Міністерства енергетики, Міністерства соціальної політики. І кожного заслухати, щоб встановити, яка реальна собівартість видобутку газу і якими мають бути справедливі тарифи. Давайте ставити на голосування нашу постанову №9252 про проведення аудиту обґрунтованості цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Це дасть можливість запустити аудит комунальних тарифів по всій Україні – тільки тоді ми отримаємо реальну картину. Тому давайте присвятимо кожному з цих керівників з дня в парламенті, заслухаємо їх і приймемо рішення, звільняти чи залишати на роботі. Правда, думаю, таким чином ми дві третини уряду звільнимо за тиждень", – заявив Бондар.

Раніше депутатська група "Партія "Відродження" повідомила про те, що керівник "Нафтогазу України" Андрій Коболєв отримує найвищу у Європі зарплату серед топ-менеджерів нафтогазових компаній ЄС. У той же час, як повідомив 28 листопада голова Рахункової палати України Валерій Пацкан, "Нафтогаз" не допустив до перевірки фінансового стану представників Рахункової палати, чим порушив норми чинного законодавства.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся