Великобританія виступає за закриття справи проти голови НАБ Ситника

НовиниПолітика    14.08.2015 - 17:44
Фото: Артем Ситник
Фото: Артем Ситник

Посольство країни вже співпрацює з Генпрокуратурою України у цій справі

Посольство Великобританії в Києві прокоментував візит голови Національного Антикорупційного бюро України Артема Ситника в Лондон, який згодом став приводом для порушення кримінальної справи проти чиновника за підозрою у зловживанні службовим становищем. Про це йдеться в повідомленні прес-служби посольства.

"Посольства Великобританії в Україні відомо, що Генеральна прокуратура України розпочала розслідування щодо недавнього візиту до Великобританії голови, пана Артема Ситника, та інших. Недоречно публічно коментувати деталі розслідування, однак значна частина повідомлень про це в ЗМІ не відповідає дійсності", - йдеться в заяві.

Як повідомляється, поїздка до Великобританії голови НАБ і його колег в липні 2015 р. була частиною програми допомоги українському уряду і агентствам у боротьбі з корупцією на всіх рівнях, яку здійснює Великобританія.
"Зараз ми підтримуємо ряд ініціатив, зокрема надання допомоги Національному Антикорупційному бюро України. Візит пана Ситника, мав на меті продемонструвати ключовим фігурам методологію і процеси, які протягом багатьох років розроблялися і використовуються у Великобританії. Програма візиту була надзвичайно насиченою і включала в себе численні презентації різноманітних британських правоохоронних органів і органів прокуратури. Співробітники посольства Великобританії супроводжували пана Ситника та склад його делегації під час візиту. Британська сторона взяла на себе витрати, пов'язані з візитом пана Ситника та делегації, а пан Ситник відшкодував витрати за поїздку своєї дружини", - зазначили в посольстві.

У диппредставництві підкреслили, що британський уряд залишається глибоко відданим надання підтримки Україні та Національному Антикорупційному бюро в боротьбі з корупцією.

"Ми закликаємо всіх, хто зацікавлений у подоланні корупції в Україні, фокусувати їх зусилля на важких злочинах, корупції та повернення активів, а не шукати шляхи прикриття глибоко корумпованих схем, які протягом багатьох років надавали значної шкоди народу України. Посольство Великобританії в Україні співпрацює з Генеральною прокуратурою України над тим, щоб цю справу було вирішено якомога швидше", - підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, про початок досудового розслідування стосовно голови НАБ напередодні повідомив народний депутат України Віталій Купрій, який раніше звернувся з відповідним запит в Генпрокуратуру.

Сам Артем Ситник незабаром заявив, що його з дружиною поїздка в Лондон не фінансувалася з держбюджету України, а також підкреслив, що буде розглядати розслідування ГПУ як тиск на НАБ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
МВС спростувало порушення справи проти Гонтарєвої Глава НАБ не бачить підстав для своєї відставки
On Top