Великобританії необхідне ребалансування економіки, - Банк Англії

НовиниЕкономіка    27.03.2012 - 13:53

Великобританії необхідне продовження поточних реформ з метою ребалансування економіки, упевнений головний економіст Банку Англії Спенсер Дейл. Про це він написав у вступній статті до квартального бюлетеню Банку Англії, передає телеканал "Росія 24".

"Цей процес повинен проходити не за рахунок витрат обтяжених боргами домогосподарств і уряду, а за рахунок зростання експортно-орієнтованих галузей та інвестицій", - відзначив Дейл.

Далі, в одній зі статей бюлетеня, підготовленій співробітниками дирекції аналізу кредитно-грошової політики Банку Англії Стюартом Бері, Метью Кордером і Річардом Уїльямсом, проведено аналіз можливих шляхів реалізації реформ, а також їх можливі наслідки. Експерти вважають, що ребалансування економічної моделі може проходити за двома найбільш вірогідними сценаріями.

"У рамках першого сценарію уповільнення в споживанні буде компенсовано за рахунок зростання інвестицій та експорту, підтримку яким будуть надавати зростання попиту на британські товари з за кордону, а також слабкий фунт стерлінгів. Крім того, цей процес буде супроводжуватися поступовим скороченням обсягу боргів домогосподарств і бізнесу", - говориться в повідомленні Банку Англії.

Менш сприятливий альтернативний сценарій припускає більш швидке погашення заборгованості компаніями і домашніми господарствами компанії, що може спровокувати різке скорочення обсягів внутрішнього споживання. Причому, якщо скорочення споживання не буде скомпенсировано зростанням експорту та інвестицій, інфляційний тиск буде знижуватися, що дозволить регулятору піти на чергове пом'якшення грошової-кредитної політики.

Однак у разі нездатності уряду успішно реалізувати реформи, економічний потенціал країни буде реалізований лише частково, що змусить регулятора дотримуватися вкрай м'якої грошово-кредитної політики, щоб стимулювати зростання, незважаючи на очевидні ризики надмірного прискорення інфляції.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Банку Англії з фінансової стабільності Ендрю Холдейн заявив, що банківська система Великобританії також вимагає реорганізації.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top