ru ua

У Великобританії починаються найбільші навчання НАТО

У Великобританії починаються найбільші навчання НАТО У навчаннях будуть задіяні 13 тис. військових

Британські військові сьогодні, 11 квітня, починають традиційні вчення під назвою Joint Warrior, що проходять два рази в році, в яких беруть участь й інші країни НАТО, передає ВВС.

На цей раз, як стверджується, навчання будуть наймасштабнішими за всю історію подібних маневрів.

Навчання триватимуть два тижні - до 24 квітня. У них будуть задіяні 55 кораблів, 70 повітряних суден і 13 тис. моряків, солдатів і льотчиків з 15 країн, включаючи Великобританію.

У ході навчань, що проходять на узбережжі Шотландії та в море, буде відпрацьовуватися тактика боротьби з підводними човнами та інші прийоми.

"Планується значна активність на морі і в повітрі у західних і східних берегів Шотландії, в тому числі висадка морського десанту на західному узбережжі", - йдеться в повідомленні британського Міністерства оборони.

Незважаючи на те, що у відомстві говорять про плановий характер навчань, командування НАТО не приховує, що маневри покликані заспокоїти членів організації, які побоюються загрози з боку Росії.

Всього три тижні тому біля берегів Шотландії місцевий житель нібито помітив підводний човен. Капітан траулера Ангус Маклауд стверджував, що вона зачепила розставлені ним мережі.

Нагадаємо, напередодні міністри оборони Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії та Ісландії підписали декларацію про посилення оборонних зв'язків з країнами Балтії та заходи по зміцненню регіональної безпеки, спрямованих на стримування російської активності в регіоні.