Провідні виробники вин України звернулись до влади з відкритим листом.

Міністерством фінансів пропонується суттєве підвищення ставок акцизного збору на вина міцні та десертні. 

На даний час ставка акцизного збору на вина міцні та десертні розраховується у твердих сумах з одиниці реалізованого товару, тобто 0,50 грн/л вина.
Зміна методики розрахунку сплати акцизного збору на вина міцні та десертні, акцизний збір розраховувати за ставкою 39,40 грн/л 100% етилового спирту, не дозволяє правильно розрахувати ставки акцизного збору на вино, тому що облік у виноробній промисловості ведеться в об'ємних одиницях при температурі 20°С незалежно від міцності вина, в той час як у лікеро-горілчаному виробництві облік ведеться в перерахунку на 100% спирт, тому і ставки акцизного збору на ці види продукції встановлені із розрахунку 100% спирту.

Збільшення ставок акцизного збору в 12-14 разів призведе до зростання оптової ціни на виноградні вина. Аналіз собівартості пляшки вина з урахуванням такої зміни акцизного збору, підтверджує наступний висновок: на десертні вина оптова ціна збільшиться у середньому на на 48,7%, тобто на 5,39 грн з урахуванням ПДВ; на міцні вина оптова ціна збільшиться у середньому на 62,8% до 5,93 грн з урахуванням ПДВ.

Виробники закликають до поетапного збільшення ставок акцизного збору та проводити його пропорційно відсотку збільшення акцизного збору на інші види алкогольної продукції.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся