ru ua

ВАСУ скасував рішення ВР про звільнення суддів М.Кишинського та І.Бараненка у зв'язку з недотриманням процедури звільнення

Вищий адмінсуд України скасував рішення Верховної Ради про звільнення суддів Миколи Кишинського та Ігоря Бараненка у зв'язку з недотриманням процедури звільнення. Про це РБК-Україна заявив голова ВРЮ Володимир Колесниченко, коментуючи відповідне рішення ВАСУ.

«Там в чому питання? Коли були перші звільнення, де ми (ВРЮ) рекомендували звільнити і 10 і 12 суддів на одному засіданні (за порушення присяги), у Верховній Раді і профільному комітеті були настрої швидко звільнити (суддів). Але забули, що є процедура, що передбачає обов'язкову участь (того, кого звільняють). Отже суд скасував такі рішення ВР, але залишив у силі подання ВРЮ про звільнення... У зв'язку з цим ВР мусить винести на повторний розгляд це питання. По суті рішення парламенту у суду не було», - пояснив В.Колесниченко.

Нагадаємо, що на минулому тижні ВАСУ скасував рішення ВР про звільнення судді Окружного адмінcуду Києва М.Кишинського та судді Київського апеляційного адмінсуду І.Бараненка.