ua en ru

В.Янукович підписав закон про строки і порядок зберігання реєстраційних справ у державного реєстратора.

Президент України Віктор Янукович підписав закон про строки і порядок зберігання реєстраційних справ у державного реєстратора, повідомляє прес-служба Президента України.

Нагадаємо, 11 лютого 2010 р., Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення порядку та строків зберігання деяких категорій документів". За відповідне рішення проголосували 270 депутатів з 417 зареєстрованих в залі.

Законом урегульовано питання щодо оптимізації строків і порядку зберігання реєстраційних справ у державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також справ про страхові виплати у Фонді соціального страхування від нещасних випадків.
Зокрема, передбачено, що "реєстраційна справа зберігається у державного реєстратора протягом п´яти років з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем". Після закінчення цього строку реєстраційні справи на паперових носіях, не внесені відповідно до результатів експертизи їх цінності до Національного архівного фонду, знищуються в установленому законодавством порядку.
Реєстраційна справа юридичної особи або фізичної особи - підприємця на електронних носіях зберігається на сервері технічного адміністратора Єдиного державного реєстру.
Справи про страхові виплати потерпілих на виробництві та заінтересованих осіб з усіма необхідними документами зберігаються в робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків протягом 75 років після зняття застрахованої особи з обліку. Після закінчення строку зберігання справи про страхові виплати підлягають знищенню в установленому законодавством порядку.
Закон вступає в силу з дня опублікування.