У Житомирській обл. затримано підозрюваного в заподіянні шкоди НБУ на суму понад 20 млн грн

НовиниСуспільство    06.08.2013 - 19:30
У Житомирській області затримано підозрюваного в заподіянні шкоди Національному банку України (НБУ) на суму понад 20 млн грн. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської обл.

У Житомирській області затримано підозрюваного в заподіянні шкоди Національному банку України (НБУ) на суму понад 20 млн грн. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської обл.

Прокуратурою затриманий чоловік, який підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 5 ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Встановлено, що підозрюваний скоїв відчуження майна, під заставу якого два підприємства, фактичним власником яких він був, отримали кредити Європейського банку реконструкції та розвитку. Гарантією повернення даних кредитів виступала держава.

Отже, державі, в особі Національного банку України (НБУ), який повернув заборгованість Європейському банку реконструкції та розвитку, заподіяна важких наслідків на суму понад 20 млн грн.

Прокуратура не називає імені затриманого, проте ЗМІ повідомляють, що ним може бути колишній мер Житомира Георгій Буравков. Він очолював міськраду з 2002 р. по 2006 р.

Повідомляється, що в листопаді 2006 р. прокуратура Житомирської області порушила кримінальну справу проти колишнього мера. Його звинувачують у розкраданні бюджетних коштів на 6 млн дол. Відзначається, що з 1995 по 2003 р. комерційні структури, до яких Георгій Буравков має безпосереднє відношення, заборгували державі 6 млн дол з кредиту ЄБРР, наданого Україні під урядові гарантії.

Георгія Буравкова тричі запрошували до прокуратури, однак він туди так і не з'явився.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top