ru ua

В.Яцуба: Генплани міст зі спеціальним статусом має затверджувати Президент

Розроблений Міністерством регіонального розвитку та будівництва новий рамковий закон про дерегуляцію галузі вносить зміни до 69 статей 16-ти законів. За словами голови відомства Володимира Яцуби, цим законом значно спрощуються всі процедури, що пов'язані з процесом будівництва. У законі особливу увагу приділено таким поняттям, як генеральний план, план детального планування (ПДП) і зонування територій, пише "Дзеркало тижня".

"Після того як зроблено план розвитку міста та чітко визначено, в яких місцях і що місто збирається будувати, не потрібно для інвестора придумувати якісь додаткові моменти, пов'язані з витратами, - каже В.Яцуба. - Якщо інвестор вирішив побудувати підприємство, то генеральний план суворо визначає зону промислового будівництва. Висотку? Тільки у позначеному місці. Будуть визначені також історичні ареали, де взагалі будувати не можна".
За словами міністра, головною відмінністю і "фішкою" розробленого законопроекту від нині існуючої системи буде те, що затвердження генплану пропонується перенести на рівень вище. Більше того, держава профінансує створення генплану.
"Фішка в тому, що зараз генплан затверджується на сесії місцевої ради, та й його розробкою ніхто серйозно не займався... Ми ж пропонуємо перенести затвердження генплану на рівень вище", - пояснює В.Яцуба.
"Генплани міст зі спеціальним статусом взагалі мають затверджуватися у президента, а Кабінет міністрів повинен затверджувати генплани всіх обласних центрів. І більше ніякого втручання. Інакше - кримінальна стаття", - наголошує міністр регіонального розвитку та будівництва.
Він нагадує, що більшість населених пунктів досі живе за документами ще 80-х років. "Дуже зручно, до речі, депутатам... обирати собі козирні місця, і будувати, що хочеш і де хочеш", - розмірковує міністр.
При цьому В.Яцуба наголошує, що органи місцевого самоврядування ніхто не позбавить права створити і відстояти генеральний план, який потім ніхто не зможе порушувати. "Ви взагалі уявляєте, скільки проблем ми вирішуємо таким чином?! У депутати не вийде ходити за землею", - резюмує він.