В.Ульянов: Законопроект щодо створення ЦД унеможливлює отримання ліцензій на депозитарну діяльність

Понеділок 18 квітня 2011 20:16

Законопроект щодо створення Центрального депозитарію (ЦД) передбачає унеможливлення отримання ліцензій на депозитарну чи розрахунково - клірингову функцію. Про це, на брифінгу заявив голова правління Національного депозитарію України (НДУ) Володимир Ульянов, передає кореспондент РБК-Україна.
Він повідомив, що на цьому тижні може відбутися засідання організаційного комітету по створенню ЦД. Пізніше відповідний законопроект буде внесений до Верховної Ради України.
"Він передбачає передачу глобальних сертифікатів до Національного депозитарію, практична заборона НДУ, займатися розрахунково - кліринговою діяльністю, і внесення змін до ще кількох законів України, де йдеться про норми, які дозволяють емітенту обирати депозитарій. Тобто, з моменту набуття чинності цим законом, всі емітенти будуть співпрацювати виключно з Центральним депозитарієм. Крім того, законом буде передбачена винятковість функцій розрахунково - клірингового депозитарію щодо обслуговування біржових операцій з цінними паперами", - зазначив він.
В.Ульянов також повідомив, що у відповідному законопроекті передбачена норма щодо повноважень Національного Банку України по обслуговуванню обігу державних цінних паперів. Ця функція буде передана НДУ.
"На сьогоднішній день, у законопроекті є норма, що, фіксується стан, щоб більш ніхто, крім тих, хто має ліцензії, не може їх отримати на депозитарну і розрахунково - клірингову діяльність. Взагалі", - додав він.
Він також додав, що у законопроекті не передбачена державна частка, чи питання емісії.
"На мій погляд, достатньо інших норм законодавства, які регулюють ці питання", - наголосив В.Ульянов.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся