ru ua

В Україні за 9 міс. 2013 р. на переробні підприємства надійшло на 15% більше, худоби та птиці - 1,3 млн т, - УКАБ

В Україні за січень-вересень 2013 р. на переробні підприємства надійшло 1,3 млн. т худоби та птиці в живій вазі, що на 15% перевищує аналогічні показники минулого року. Про це повідомили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

Загальне виробництво м'яса в країні за цей період зросло на 9,8%.

Найбільшу частину в загальній структурі надходжень на м'ясопереробні підприємства зайняли худоба та птиця, вирощені самими переробними підприємствами - 906,1 тис. т, а це на 18% більше, ніж за 9 місяців 2012 р. Від усіх категорій господарств було закуплено 273 тис. т худоби та птиці в живій вазі: 80% придбано в сільськогосподарських підприємствах, 8% - у господарствах населення і 12% - в інших господарюючих суб'єктів.

"Частка тварин і птиці від присадибних господарств в промисловій переробці м'яса залишається досить малою, проте вона все ж на 20% перевищує показники минулого року. Це є досить позитивною тенденцією, адже починаючи з 2015 р. забій худоби і птиці повинен здійснюватися тільки в спеціалізованих місцях", - повідомила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.

Якщо розглядати надходження тварин за видами, то найбільш зросла (порівняно з минулим роком) надходження на переробні підприємства свиней - на 24%, що відповідає 225 тис. т живої ваги. Це пояснюється збільшенням поголів'я свиней, а також сприятливими цінами, які склалися після скорочення імпорту свинини. Реалізація птиці на переробні підприємства склала 890 тис. т, що на 14% більше аналогічних показників 2012 р. Реалізація ВРХ збільшилася на 12%.

"Зростання реалізації тварин на переробні підприємства перевищує загальне зростання виробництва м'яса, а це означає, що все більша частина тварин забивається відповідним чином і реалізується легальними маркетинговими каналами", - зазначила експерт.