ru ua

В Україні за 7 міс. 2013 р. обсяги будівництва скоротилися на 17,7%

В Україні за січень-липень 2013 р. (порівняно з аналогічним періодом минулого року) зменшений обсяг будівельних робіт на 17,7% - до 28,3 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні Державної служби статистики (Держстат).

В Україні за січень-липень 2013 р. (порівняно з аналогічним періодом минулого року) зменшений обсяг будівельних робіт на 17,7% - до 28,3 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні Державної служби статистики (Держстат).

Зокрема, обсяг будівництва зменшено на 17,7%, будівель - на 10,6% (13,4 млрд грн), з них житлові - зростання на 2,3% (5,08 млрд грн), нежитлові - падіння на 16 8% (8,3 млрд грн), інженерних споруд - 23,6% (14,7 млрд грн).

Нове будівництво, реконструкція і технічне переозброєння склали 82,3% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти - 10,2% і 7,5% відповідно.

Нагадаємо, обсяг будівельних робіт в Україні у 2012 році скоротився на 13,8% - до 62,3 млрд грн. У 2011 р. Україна збільшила обсяг будівництва до 60,5 млрд грн, що на 11,1% більше 2010-го року.

Будівництво, згідно з недавніми заявами уряду, не є пріоритетною галуззю розвитку економіки. Такими є ЖКГ, транспортна інфраструктура, машинобудування і сільське господарство - для цих галузей будуть створені податкові пільги для залучення додаткових обсягів інвестицій.

Таке положення справ є трохи дивним в контексті спроб Президента Віктора Януковича надати своїй політиці соціальну спрямованість. У минулому році була запущена програма "Доступне житло", що передбачає купівлю житла громадянами в кредит під 3% річних. Інші витрати банків, що видають іпотечні позики, компенсує уряд з держбюджету. Згідно з заявою віце-прем'єра Олександра Вілкула, за цією програмою громадяни будуть отримувати до 50 тис. квартир на рік.

Відзначимо, як заявляв раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров, бізнес в Україні буде отримувати преференції, якщо почне вкладати кошти в будівництво житла. За його словами, держава повинна підказати і допомогти бізнесу.

Обіцянка допомогти будівельному бізнесу пішла слідом за амбітною заявою прем'єра про те, що середню вартість одного квадратного метра житла в Україні потрібно довести до 5,5 тис. грн. Азаров також заявляв, що будівельні компанії, які будуть займатися цим, зможуть отримати кредити на початок робіт за дуже вигідними ставками. Проте в останніх заявах Азарова і його уряду мова йде вже про зовсім інші акценти економічної політики.