ua en ru

В Україні сьогодні опубліковано антикорупційний закон, необхідний для лібералізації візового режиму з ЄС

В Україні сьогодні, 5 червня 2014 р., офіційно опублікований закон № 1261-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України".

В Україні сьогодні, 5 червня 2014 р., офіційно опублікований закон № 1261-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України". Відповідний закон опублікований сьогодні у газеті "Урядовий кур'єр".

Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування, крім підпункту 2 пункту 8 Першого розділу цього закону.

Закон, зокрема, встановлює адміністративну відповідальність за подання у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру недостовірних відомостей. Згідно із законом, органи доходів та зборів, а також органи управління Військової служби правопорядку у Збройних силах України позбавляються повноважень щодо складання протоколів у справах про правопорушення.

Законом чинність закону про кримінальну відповідальність України поширено на іноземців та осіб без громадянства, які вчинили за межами України злочини, передбачені статтями 368, 368-3, 368-4, 369 і 369-2 Кримінального кодексу.

Документом встановлено, що спеціальна конфіскація застосовується судом за відсутності складу злочину, а також у випадках, коли особа звільняється від кримінальної відповідальності або кримінального покарання, або є неосудною.

Згідно із законом, підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру є готування до злочину; суд може застосувати до юридичної особи штраф у двократному розмірі незаконно одержаного прибутку, але в разі вчинення злочину невеликої або середньої тяжкості та якщо протягом 5 років з дня початку досудового слідства не було застосовано заходів кримінально-правового характеру, суд може не застосовувати штраф.

Законом викладено у новій редакції статті 368, 368-3, 368-4, 369 та 369-2 Кримінального кодексу, зокрема, кримінально-караною визнано "обіцянку" надання неправомірної вигоди службовим особам у "приватному секторі" та особам, які надають публічні послуги, а також "прохання" такої неправомірної вигоди.

Документом також передбачено значне збільшення розміру санкцій за відповідні діяння у статтях 354, 364, 364-1, 365-2, 369-2 Кримінального кодексу.

Нагадаємо, виконуючий обов'язки Президента України, спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав цей закон 2 червні 2014 р., а народні депутати підтримали цей документ 13 травня. За відповідне рішення проголосували 289 депутатів.