ru ua

В Україні останні 10 років врожайність кукурудзи щорічно зростає на 230 кг/га, - УКАБ

В Україні останні 10 років врожайність кукурудзи щорічно зростає на 230 кг/га. Про це заявив президент асоціації "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Лісітсса, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо подивитися на ріст урожайності за останні 10 років, то наприклад по кукурудзі, Україна має перше місце в світі серед основних країн експортерів. Кожен рік за останні 10 років в Україні збільшується врожайність кукурудзи на 230 кг/га. В жодній іншій країні світу цього не відбувається. Якщо ця тенденція збережеться в наступні 10 років, то врожайність кукурудзи виросте мінімум ще на 2,5 т/га, а це означає, що Україна може зайняти друге місце в світі по експорту кукурудзи", - сказав Лісітсса.

Крім того, за його словами, щорічно збільшується також врожайність пшениці на 68 кг/га, соняшнику - 55 кг/га, сої - 68 кг/га. За збільшенням врожайності сої Україна займає також перше місце в світі.

Лісітсса також зазначив, що за останні 10 років в світі загалом збільшилась ефективність і продуктивність підприємств сільського господарства: "Підприємства стали працювати ефективніше, а аграрні технології стали впроваджуватися інтенсивніше. Серед регіонів, де збільшується продуктивність, це Бразилія і Китай, а також країни колишнього Радянського Союзу, в першу чергу - Росія і Україна".

Експерт пояснив, що інші розвинені країни вже досягли свого продуктивного піку і збільшувати продуктивність їм дуже складно.

Крім того, Лісітсса повідомив, що за останні 10 років збільшилася в 7 раз ефективність праці працівників сільського господарства. "Якщо в цілому по Україні один працівник обробляє в середньому 6 га, великі компанії вийшли на показники 31-37 га на одну людину, але це не стосується маленьких аграрних компаній", - зазначив президент асоціації УКАБ.

Водночас, за словами експерта, в таких розвинених країнах, як США і Канада, один працівник обробляє до 70 га. Експерт також додає, що великі агрохолдинги отримають переважно на 10% більше врожаю, ніж фермерські господарства і малі компанії.

Читайте також: Україна в 2012 р. зможе експортувати більше 13 млн т кукурудзи, - УКАБ