ru ua

Комплексна програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС допоможе Україні вийти на міжнародний рівень з ядерної безпеки, - "Енергоатом"

Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки (КзППБ) енергоблоків АЕС України розроблено для подальшої реалізації робіт з підвищення безпеки у рамках виконання довгострокової державної стратегії підвищення безпеки енергоблоків АЕС Національною атомною енергогенеруючою компанією "Енергоатом". Про це повідомляє прес-служба НАЕК "Енергоатом".
Реалізація КзППБ дозволить усунути невідповідність проектів діючих енергоблоків АЕС сучасним національним нормам з безпеки та наблизити рівень безпеки всіх енергоблоків до рівня, відповідного міжнародним вимогам з безпеки. Програма також дозволить виконати зобов'язання України з виконання рекомендацій Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) за результатами оцінки проектної безпеки українських АЕС, проведеної у період 2008-2010 рр. у рамках спільного проекту Європейська комісія-МАГАТЕ-Україна, а також дозволить виконати зобов'язання України перед Європейським банком реконструкції та розвитку/Європейським альянсом з реалізації заходів щодо підвищення безпеки.
КзППБ встановлює обсяг заходів з підвищення безпеки, які повинні бути реалізовані на кожному енергоблоці АЕС. Враховуючи те, що реалізація заходів з підвищення безпеки є невід'ємною умовою подовження терміну експлуатації діючих енергоблоків АЕС, реалізація заходів КзППБ також особливо актуальна для виконання завдань, визначених Енергетичною стратегією України на період до 2030 р.