У США торгівля зброєю б'є рекорд різдвяних продажів

НовиниЕкономіка    27.12.2012 - 08:46

Різдвяні продажі, які зазвичай забезпечують до чверті річної виручки, стали гіршими за останні три роки в США. Знижки в багатьох магазинах доходять до 80%, однак збройні лавки фіксують рекордний наплив покупців.

Темпи зростання роздрібних продажів у передріздвяний період (з 27 жовтня до 25 грудня) в США виявилися найнижчими з кризового 2008 р., підрахували в MasterCard на основі даних про покупки за допомогою пластикових карт, готівки та чеків. За період у річному обрахунку обсяг продажів виріс всього на 0,7%. У 2008 р. цей показник в передсвятковий період упав на 5,5%, але в наступні роки рітейлери фіксували зростання - так, минулого року воно становило 2%. "Це втрачений сезон. Сума і обсяг продажів залишилися приблизно такими ж, що і в минулому році, зростання символічне", - цитує The Wall Street Journal віце-президента з досліджень в MasterCard Майкла Макнамара.

Це найгірший сезон різдвяних продажів за три роки, згодні в Customer Growth Partners. За даними консалтингової компанії, продажі виросли на 2,8% у порівнянні з минулим роком, тоді як в 2011 р. вони додали 8,5% в річному численні. У дослідженні компанія орієнтувалася на дані, отримані від уряду, рітейлерів і інтернет-магазинів.

Не виправдали очікування навіть інтернет-продажі, зростання яких в останні роки вимірюється двозначними числами. За даними SpendingPulse, обсяг онлайн-продажів порівняно з минулим роком зріс на 8,4%. У ComScore призводять більш оптимістичний показник - 16%.

Багато ритейлерів йдуть на відчайдушні заходи та пропонують покупцям знижки до 80%. Однак є й ті, кому такі заходи залучення клієнтів не потрібні. Серед них збройні лавки. За даними ФБР, тільки в "чорну п'ятницю" було продано 155 тис. одиниць зброї, а в шість днів до Різдва американці придбали понад 500 тис. одиниць. У минулий сезон було продано понад 1,5 млн одиниць зброї, але в цей торгівля може поставити новий рекорд. Після трагедії в штаті Коннектикут, де в початковій школі було вбито 26 чоловік, Президент Барак Обама обіцяв посилити контроль за зброєю, а конгрес збирається розглянути це питання вже в січні. На цьому тлі багато американців, судячи з усього, вирішили заздалегідь запастися гвинтівками та патронами.

Читайте також: Трагедія в Коннектикуті обвалила акції американських виробників зброї

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top