ru ua

У США інфляція в травні виросла до максимального значення за три роки

Базова інфляція в США прискорилася в травні до максимального показника майже за три роки, а індикатор обробного сектора зненацька скоротився, вказавши на складнощі, які стоять перед американською економікою, передає Reuters.

Міністерство праці повідомило в середу, 15 червня, що базовий індекс споживчих цін, що виключає продовольчі товари та енергоносії, виріс на 0,3 відсотка - максимально з липня 2008 року, після збільшення на 0,2 відсотка у квітні.
Базова інфляція прискорилася через різкий стрибок цін на машини й одяг. Економісти очікували, що базовий показник, за яким стежить Федеральна резервна система, зросте, як і в квітні, - на 0,2 відсотка.
У річному вирахуванні індекс базової інфляції виріс на 1,5 відсотка у травні, а в квітні додав 1,3 відсотка.
Сукупна інфляція в США склала 0,2 відсотка в місячному вираженні, тоді як аналітики чекали зростання споживчих цін на 0,1 відсотка. У річному вираженні індекс споживчих цін (CPI) у США виріс на 3,6 відсотка при прогнозі збільшення цін на 3,4 відсотка.
У той же час індекс Федерального банку Нью-Йорка, що відображає активність в обробному секторі штату, скоротився до мінус 7,79 пункту, показавши негативну динаміку вперше з листопада. Економісти прогнозували зростання індексу до 12,50 пункту з травневих 11,88 пункту.
Свіжа статистика створює складності для Федрезерву, так як прискорення базової інфляції - аргумент проти додаткового монетарного стимулювання, навіть якщо економіка сильно ослабне.