У разі вибуху на аварійній буровій збитки Total можуть скласти до 10 млрд дол., - експерти

НовиниЕкономіка    29.03.2012 - 09:06

Компанія Total, ключовий постачальник нафтопродуктів на французький ринок, у разі вибуху на аварійній буровій платформі в Північному морі може зазнати збитків до 10 млрд дол., повідомляє Reuters. Крім того, за підрахунками експертів, якщо ліквідація витоку затягнеться більш ніж на місяць, компанія може втратити близько 3 млрд дол.

Розглядаючи якнайкращий сценарій, фахівці компанії CM-CIC Securities прийшли до висновку, що даний інцидент буде коштувати Total мінімум 150-200 млн дол. При цьому, якщо роботи по ліквідації надзвичайної ситуації затягнуться на 6 місяців, сума виросте до 2,7 млрд дол.

Зараз керівництво компанії робить все для того, щоб зупинити витік газу і нормалізувати ситуацію навколо платформи Elgin. Інвестори, згадуючи трагедію в Мексиканській затоці, вже почали виводити кошти з активів компанії. З 27 березня, коли в пресу потрапила інформація про ситуацію на буровій, ринкова вартість Total скоротилася на 9 млрд дол.

У компанії розглядають варіант з вибухом газу, проте вважають його маловірогідним. Крім того, фахівці упевнені, що незабаром витік газу буде зупинений і роботи на платформі почнуться за звичайним регламентом.

25 березня ц.р. на платформі Elgin, яка розташована в морі в 240 км від шотландського м. Абердін, стався збій, який призвів до масштабного витоку природного газу. За даними фахівців, зараз вся платформа оповита щільною хмарою газу, що скупчився. Крім того, на поверхні моря зафіксована плівка газового конденсату, яка розтягнулася на 11 км від бурової. Ніхто з 238 співробітників платформи не постраждав, всі вони були в екстреному порядку евакуйовані на сушу.

Нагадаємо, Total в найближче десятиліття прогнозує щорічне зростання видобутку вуглеводнів на рівні 2,5%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top