В Швейцарії арештовані активи екс-мера Алмати і його родини

НовиниНадзвичайні події    06.08.2013 - 13:09

Правоохоронні органи Швейцарії арештували активи колишнього акіма (екс-мера) Алмати Віктора Храпунова і його сім'ї, обвинувачених на батьківщині в організації злочинної групи, а також по ряду інших тяжких статей, повідомляє прес-служба фінансової поліції Казахстану.

"В даний час компетентними органами Швейцарії арештовані активи сім'ї Храпуновых до встановлення законності їх походження, вилучені банківські, фінансові та інші документи для вивчення та надання правової оцінки щодо них дій фігурантів у справі", - йдеться в повідомленні відомства.

В ході розслідування кримінальної справи, фінансова поліція Казахстану направила міжнародне доручення в компетентні органи Швейцарської Конфедерації про надання правової допомоги по кримінальній справі.
"Документи та доводи, наведені у дорученні про надання правової допомоги, вивчені і проаналізовані уповноваженими органами Швейцарії, за результатами яких розпочато кримінальне переслідування відносно сім'ї Храпуновых на території Швейцарської Конфедерації за фактом відмивання грошових коштів та іншого капіталу, здобутих злочинним шляхом", - наголошується в повідомленні.

Раніше повідомлялося про те, що фінансова поліція Казахстану розслідує кримінальні справи щодо Храпунова і його дружини, а також інших осіб за фактами розкрадання бюджетних коштів, зловживання посадовими повноваженнями, одержання хабарів, а також легалізації грошових коштів та іншого майна, придбаних незаконним шляхом. Слідством встановлено, що в період 1997-2007 рр. Храпунов, будучи мером міста Алмата та якимом Східно-Казахстанської області, а також його дружина Лейла Храпунова, створили і керували діяльністю організованої злочинної групи, яка займалася незаконним відчуженням об'єктів нерухомості з державної власності з подальшою їх легалізацією, реалізацією і висновком виручених коштів за межі Казахстану.

Лейла і Віктор Храпуновы оголошені владою Казахстану в міжнародний розшук. На сьогоднішній день стосовно них судом санкціоновано арешт. За даними фінансової поліції тільки щодо Храпунова розслідується 20 кримінальних справ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top