У штаті Вірджинія через землетрус заглушені в автоматичному режимі два ядерні реактори на АЕС

НовиниНадзвичайні події    23.08.2011 - 23:45

В американському штаті Вірджинія два ядерні реактори на АЕС заглушені в автоматичному режимі через землетрус магнітудою 5,9, що стався близько двох годин тому на східному узбережжі США, передає радіо "Маяк".

Шкоди атомній електростанції не завдано, стверджують фахівці. В даний час системи АЕС заряджаються від дизельних генераторів.

І щойно стало відомо про те, що аеропорти Нью-Йорка, що закрилися після сильних поштовхів, відновили свою роботу. У Вашингтоні люди почали повертатися в свої будинки.

Нагадаємо, в американському штаті Вірджинія сьогодні стався потужний землетрус магнітудою 5,9. Як повідомляє сайт Геологічної служби США, через небезпеку підземних поштовхів було евакуйовано декілька будівель в столиці Сполучених Штатів Вашингтоні - зокрема, Капітолій (місце засідань Конгресу) і Пентагон (будівля Міноборони США).

Відстань від Вашингтона до епіцентру підземних поштовхів, зафіксованих у 20:56 за київським часом, склала 134 км, від найближчого населеного пункту, міста Луїса, - 6 км. Осередок землетрусу розташовувався на глибині менше 1 км. Уточнюється, що поштовхи також відчувалися в Нью-Йорку, Філадельфії і Бостоні. Інформації про жертви і руйнування не надходило, проте телефонні лінії екстрених служб США вже перевантажені.

Через землетрус на деякий час припинив роботу найбільший міжнародний аеропорт США - аеропорт им.Джона Кеннеді в Нью-йорку.

Також стало відомо, що через землетрус серйозно постраждав Кафедральний собор святих Петра і Павла у Вашингтоні. В Нью-Йорку став сильно розгойдуватися 26-поверховий будинок федерального суду. З багатоповерхівки евакуювали кілька сотень людей.

Підземний поштовх на півночі штату Вірджинія став одним з найпотужніших у цьому регіоні за всю історію спостережень.

"Це найпотужніша геологічна подія, що фіксувалася в даному районі. Населення повинне бути готове до серії затухаючих поштовхів - афтершоків, які будуть відчуватися наступні дві години", - заявила сейсмолог Геологічної служби США Люсі Джонс.

На її думку, слід очікувати суттєвої шкоди старим будівлям в районі епіцентру землетрусу. Місцевим жителям рекомендовано залишатися на вулиці до повного інженерного обстеження будівель. Крім того, зроблено попередження про можливий прорив газопроводів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top