У Сенаті США заздалегідь схвалено законопроект про заборону авіакомпаніям платити за викид парникових газів в ЄС

Комітет з комерції Сенату США схвалив законопроект, який дозволить Міністерству транспорту заборонити американським авіакомпаніям підкорятися вимогам влади Євросоюзу про виплату відрахувань за викид парникових газів при польотах над Європою. Автором білля стали республіканець Джон Тан і демократ Клер Маккаскіл. Законопроект буде направлений на голосування повним складом Сенату, передає Reuters.

"Більше 3,1 млрд дол. буде втрачено через введення нових зборів в 2012-2020 рр. Дані кошти могли б бути вкладені в створення нових робочих місць і стимулювання економічного зростання", - сказав Тан.

Міністерство транспорту США і Державний департамент проводять в ці дні переговори у Вашингтоні з 16 іншими державами, які опираються введенню нових схем виплат за викид парникових газів, прийнятих Євросоюзом. Сторони сподіваються досягти компромісу в рамках Міжнародної організації цивільного авіатранспорту.

Раніше до компромісу в спорі США і ЄС закликала Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA).

З 1 січня 2012 р. в Європі почала діяти нова система торгівлі квотами на викиди в атмосферу - EU Emission Trade System (EU ETS). Авіацію включили в цю систему директивно в 2008 р., але система почала працювати лише зараз. Із загального обсягу річних квот 85% виділятиметься безкоштовно відповідно до потреб авіакомпаній, а решта 15% виставлятимуться на аукціони. Перевищення безкоштовних квот без покупки додаткових коштуватиме 100 євро за кожну тонну вуглекислого газу і каратиметься аж до заборони польотів над Європою.

Нагадаємо, обсяг світового ринку торгівлі "парниковими" квотами в 2011 р. збільшився на 11% - до 176 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся