В СБУ заявляють, що Курченко також отримав російське громадянство

НовиниПолітика    08.10.2014 - 11:38
Голова наглядової ради фінансово-промислової групи "СЄПЕК" Сергій Курченко, щодо якого українські правоохоронці порушили низку кримінальних справ, отримав громадянство Російської Федерації.

Голова наглядової ради фінансово-промислової групи "СЄПЕК" Сергій Курченко (на фото), щодо якого українські правоохоронці порушили низку кримінальних справ, отримав громадянство Російської Федерації. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Служби безпеки України (СБУ) у Facebook.

"Наразі правоохоронними органами вживаються заходи із затримання Сергія Курченка, який знаходиться в міжнародному розшуку. За наявними даними, він переховується в Росії, де в порушення українського законодавства набув громадянство Російської Федерації", - повідомляють в СБУ.

У відомстві нагадують, що СБУ спільно з Генеральною прокуратурою України в рамках кримінального провадженням від 11 березня 2014 р. за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст. 190, ч.5 ст. 191, ч.2 ст.205, ч.І ст. 255, ч.2 ст. 364, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України, здійснюють розслідування та документування протиправної діяльності групи компаній, підконтрольних Курченко, якого правоохоронці вважають головним фінансистом "сім'ї" колишнього Президента України Віктора Януковича.

У ході досудового слідства встановлено, що Курченко створив та безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах на загальну суму близько 5 млрд грн.

Створена з числа співробітників СБУ та ГПУ оперативно-слідча група формує доказову базу щодо протиправного постачання афільованими з Курченком компаніями державним підприємствам НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Укртрансгаз", ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" обладнання за завищеною вартістю; протиправної реалізації скрапленого газу через підконтрольні Курченку комерційні структури; укладання фіктивних угод з ТОВ "Газ Україна 2020" на постачання нафтопродуктів; привласнення коштів рефінансування Національного банку України тощо.

У рамках роботи за справою допитано близько 550 осіб, проведено понад 100 обшуків, накладено арешт на особисті рахунки, рухоме та нерухоме майно на загальну суму понад 1,2 млрд грн, проведено арешти 4 осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів.

Оголошено 11 підозр у вчинені злочинів та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту, у тому числі заступнику Голови НБУ Приходьку Б.В., колишньому заступнику Голови Харківської ОДА Дулубу В.Г. та колишньому заступнику Київської ОДА Максименку В.М.

Самому Курченку оголошено підозру у вчиненні злочинів та обрано запобіжний захід тримання під вартою. Наразі правоохоронними органами вживаються заходи із затримання Курченка, який знаходиться в міжнародному розшуку.

Найближчим часом будуть допитані свідки та підозрювані, які проходять за матеріалами справи, здійснено тимчасові доступи до документів і речей, низку обшуків, накладено арешти на майно та кошти основних фігурантів провадження з метою забезпечення відшкодування збитків, завданих державі їхніми діями. Матеріали за виділеними епізодами кримінального провадження із затвердженими обвинувальними актами будуть направлені до суду.

Нагадаємо, 3 жовтня радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що Президент Росії Володимир Путін надав російське громадянство колишньому Президенту України Віктору Януковичу, екс-прем'єр-міністру Миколі Азарову, екс-генпрокурору Віктору Пшонці та їх сім'ям.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top