ru ua

Рівненські правоохоронці викрили схему незаконного зарахування абітурієнтів до філії Європейського університету

Рівненські правоохоронці викрили схему незаконного зарахування абітурієнтів до філії Європейського університету. Про це пише газета "Ратуша".

Правоохоронці встановили, що з 2005 по 2010 рік на навчання було незаконно зараховано більше як сотню абітурієнтів, які не складали вступних іспитів, не ходили на пари і не платили за навчання кошти на банківські рахунки університету. Проте в підсумку отримали дипломи державного зразка, які документально підтверджують отримання вищої освіти.

Рівненську філію приватного вищого навчального закладу "Європейський університет" створено 1998 р. Це був один із перших відокремлених підрозділів університету, центр якого розташований у Києві. Сьогодні ВНЗ має більше як двадцять філій по всій Україні, а ще автошколу, гімназію, садок, бізнес-коледж. У Рівненському виші студентів (бакалаврів та спеціалістів) навчають, переважно, економічних та комп'ютерних наук.

Наразі йдеться про 103 конкретних випускників, чиї імена-прізвища вже відомі слідству. Як зазначила у коментарі виданню речниця обласного управління міліції Рівненщини Тамара Лисенко, слідство іще триває, і матеріали не передані до суду. Але Міністерство освіти і науки України уже поінформовано про обурливі порушення у закладі. Слідством встановлено, що директор Рівненської філії "Європейського університету" Микола Лустюк (вже на сьогодні колишній) впродовж шести років - з 2005-го по 2010-й - перебував на посаді голови відбіркової комісії для організації набору до навчального закладу абітурієнтів. Саме на нього було покладено всі організаційно-розпорядчі функції вступної кампанії. В результаті 103 абітурієнти стали студентами вишу без видання наказів про їх зарахування; без проведення засідань відбіркової комісії; без вступних випробувань, співбесід та вступного тестування; без підтверджувальних документів про попередню освіту; без надходження на рахунки навчального закладу коштів за навчання у повному обсязі. Зараховували цих абітурієнтів на старші курси, починаючи з другого, уточнює Тамара Лисенко. На сьогодні ще чітко не встановлено, скільки ж коштував такий диплом, але, як пояснюють у міліції, ціна була різна для різних людей, і залежала від кількості навчальних років - що більше, то дорожче. На сьогодні вартість навчання у Рівненській філії Європейського вузу становить 7 тис. грн - стаціонар та 5 тис. грн - заочне відділення. Згідно з постановою слідчого, усі 103 дипломи повинне скасувати Міністерство освіти, а у всіх філіях "Європейського університету" мають провести перевірку місцеві правоохоронні органи та контролери з освітньої галузі.

Слідство також встановило, що діяв директор не сам, а за попередньою змовою зі старшим викладачем кафедри економіки та менеджменту, завідувачем заочного відділення Наталією Лустюк.