У Росії вийшла з ладу супутникова система попередження про ракетну атаку

Середа 11 лютого 2015 08:44
У Росії вийшла з ладу супутникова система попередження про ракетну атаку
Путін залишився без прикриття

У Росії вийшла з ладу система попередження про ракетний напад (СПРН). Про це повідомляє "Комерсант" з посиланням на свої джерела в ракетно-космічній промисловості та Міністерстві оборони РФ.

За інформацією видання запуск першого супутника Єдиної космічної системи (ЄКР) "Тундра" через технічну неготовність відбудеться не раніше червня 2015 року. У 2013 році він повинен був замінити застарілі супутники системи виявлення стартів балістичних ракет "Око-1", що є частиною СПРН. Тепер замінювати нічого: останні апарати 73Д6, запущені в 2007-2008 роках, відпрацювали понад експлуатаційного строку і вийшли з ладу. Однак генеральний конструктор СПРН Сергій Боїв заявив, що всі ракетонебезпечний напрям контролюються радіолокаційними станціями, що входять до наземний сегмент системи.

Основною причиною затримки стала технічна неготовність апарату.

До початку січня 2015 року, відпрацювавши понад очікуваного строку експлуатації на п'ять--сім років, з ладу вийшли залишилися супутники (непрямим підтвердженням цьому служать дані американської системи NORAD, не фиксировавшей коригування супутників більше місяця). Таким чином, після зняття з бойового чергування апаратів системи "Око-1" і до запуску "Тундри" у складі космічного ешелону СПРН не буде ні одного супутника.

"Космічний ешелон дозволяє засікати пуск ворожої ракети приблизно на хвилину раніше, ніж це зробить радіолокаційна станція. У серйозних здібностях наземного ешелону системи сумнівів не виникає", - заявили в Міноборони.

"Всі ракетонебезпечний напрям на сьогоднішній день надійно контролюються наземним сегментом СПРН. Втрата космічного ешелону компенсується замиканням і посиленням наземного сегмента", - підтвердив генеральний конструктор СПРН Сергій Боїв.

Зазначимо, СПРН складається з двох ешелонів - космічного і наземного. Вона призначена для виявлення запуску балістичних ракет, обчислення їх траєкторії, визначення району падіння для прийняття рішення про нанесення удару у відповідь.

Нагадаємо, в січні 2015 р. у російському Генеральному штабі оголосили про створення Повітряно-космічних сил РФ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся