ru ua

У німецькому Штутгарті 50 тис. людей вийшли на демонстрацію проти будівництва нового вокзалу

У німецькому Штутгарті 50 тис. людей вийшли на демонстрацію проти будівництва нового вокзалу "Штутгарт-21", передає Associated Press.

Напередодні акція протесту проти будівництва вокзалу привела до зіткнення з поліцією. За словами організаторів акції, постраждали близько 400 людей, зокрема школярів. Представники поліції заявили, що демонстранти першими почали застосовувати агресію по відношенню до працівників правоохоронних органів, зокрема, кидати в них камені.

Реконструкція центрального вокзалу в Штутгарті вважається за один з найбільших інфраструктурних проектів в Європі. Відповідно до проекту, стару залізничну станцію планується перенести під землю і пустити рух поїздів через неї в обох напрямах. Крім того, буде вдосконалено залізничне сполучення між Штутгартом і Ульмом. У проект передбачається інвестувати близько 4,1 млрд євро.

Проте населення міста протестує проти знищення парку Шлоссгартен. Парк є історичною визначною пам'яткою. На місці Шлоссгартена, згідно задуму авторів будівельного проекту "Штутгарт-21", повинен розташовуватися дах нового підземного вокзалу.