ru ua

У Києві з початку року відбулося 4 тис. пожеж

У Києві з початку року відбулося 4 тис. пожеж зі збитками майже в 30 млн грн. Про це повідомив заступник начальника Головного управління техногенної безпеки в Києві Руслан Буханець сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна. Буханець зазначив, що кількість пожеж у період новорічних свят збільшиться.

"З початку року в Києві сталося 4 тис. пожеж. 80% з них - це житловий сектор. Збитки від пожеж склали майже на 30 млн грн. Це менше, ніж за минулий рік, але все одно це велика сума. +49 Киян загинули в Внаслідок пожеж, а 78 отримали травми і опіки різного ступеня з початку року, - сказав Буханець. За його словами, з настанням холодів у період новорічних і різдвяних свят кількість пожеж збільшується. Люди більше використовують спеціальні засоби для обігріву, піротехнічні засоби. При цьому стан алкогольного сп'яніння негативно позначається на реакції людей, через що наслідки від пожеж набагато гірше і руйнівні: "Однак за грудень 2012 р. кількість зафіксованих пожеж у Києві менше, ніж у грудні 2011 р. - 104 проти 415", - підкреслив чиновник.

Він також додав, що для уникнення пожеж в період новорічних свят потрібно дотримуватися елементарних умов безпеки. "Новорічні ялинки потрібно встановлювати якомога далі від обігрівачів. Небезпечно використовуватися прикраси з відкритим вогнем: свічки, плафони, не можна використовувати поруч бенгальські вогні. Гірлянди повинні бути сертифіковані, без механічних пошкоджень. Також не можна залишати дітей без нагляду дорослих біля ялинок", - нагадав Буханець. В

ін також Особливу увагу звернув на використання піротехнічних засобів, салютів, петард. "У нас є документ Мін'юсту і МВС щодо використання таких коштів. У Києві діє розпорядження, які чітко регламентують, коли і як можливе використання піротехніки. Минулого року ми проводили більше 200 одиниць піротехнічних засобів, які не мали сертифікатів. До адміністративної відповідальності були притягнуті 25 чоловік. В поточному році будуть забезпечені аналогічні заходи ", - зазначив чиновник.

Читайте також: У Києві горить павільйон на ринку "Караваєві дачі" (відео)