У Грузії завершилося голосування на парламентських виборах, явка виборців - більше 60%

У Грузії завершилося голосування на парламентських виборах, що проходять сьогодні,  - в 19:00 за київським часом на території країни закрилися всі виборчі дільниці. За попередніми даними Центральної виборчої комісії (ЦВК) Грузії, явка виборців склала більше 60%. Як зазначили в ЦВК, явка була "безпрецедентно висока". На великих виборчих дільницях черги з бажаючих проголосувати стояли аж до закриття дільниць.

За даними ЦВК, грубих порушень виборчого законодавства поки не зафіксовано, хоча неурядові організації Грузії, що здійснюють моніторинг виборчого процесу, інформують про численні порушення закону про вибори. Вони, насамперед, пов'язані з нестачею бюлетенів на виборчих дільницях, агітацією на дільницях у день голосування, а також недопущенням на них спостерігачів та представників ЗМІ.

Також одна з НВО зажадала призупинити процес голосування на виборчій дільниці N9 в Ахалцихському виборчому окрузі (південь Грузії), оскільки тут було відсутнє маркування виборців, голосування проходило без пред'явлення посвідчень особи. Крім того, члени виборчої комісії агітували голосувати за правлячу партію, самі заповнювали бюлетені і віддавали їх виборцям.

Виборчі штаби майже всіх учасників виборів повідомляють про бійки на виборчих дільницях, коли прихильники однієї партії нападали на прихильників опонентів. У штабі головного конкурента правлячої партії Грузії "Єдиний національний рух" - "Грузинська мрія", лідером якої є мільярдер Борис (Бідзіна) Іванішвілі, інформують про затримання поліцією активістів опозиції.

Нагадаємо, парламент Грузії нового скликання буде складатися зі 150 депутатів - 73 мажоритарних і 77, обраних за пропорційною системою. У виборах беруть участь два виборчі блоки і 14 політичних партій. На 150 місць у парламенті претендують 2 тис. 805 кандидатів. Виборчий бар'єр для партій встановлений на рівні 5%.

Як повідомляє ЦВК, за виборами в Грузії в довгостроковому, середньостроковому і короткостроковому режимах спостерігають представники більше 100 грузинських і міжнародних організацій - всього понад 60 тис. осіб, включаючи спостерігачів від Євросоюзу, Ради Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Парламентської Асамблеї НАТО , американських Націонал-демократичного та Міжнародного республіканського інститутів. Моніторинг виборів також будуть проводити спостерігачі від політичних партій Грузії - в цілому близько 30 тис. чоловік. Крім того, своїх спостерігачів надіслали виборчі адміністрації 15 країн, включаючи Латвію, Литву, Естонію, Молдову, Азербайджан та Україну.

Відповідно з грузинським законодавством вибори в парламент вважаються такими, що відбулися, якщо в них візьмуть участь не менше однієї третини виборців. Всього в Грузії 3 млн 613 тис. 851 виборець. Паралельний підрахунок голосів здійснюють кілька неурядових організацій. Здійснюється паралельний підрахунок голосів, кілька телекомпаній проводять exit-poll.

Читайте також: У Грузії почалося голосування на виборах до парламенту

Остаточні результати парламентських виборів ЦВК Грузії оголосить до 20 жовтня 2012 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся