ua en ru

В Донецькій обл. прийняли рішення про депопуляцію дикого кабана через африканську чуму свиней

В Донецькій області вчора, 12 лютого, на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Донецькій облдержадміністрації було прийняте рішення про депопуляцію дикого кабана через африканську чуму свиней.

В Донецькій області вчора, 12 лютого, на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Донецькій облдержадміністрації було прийняте рішення про депопуляцію дикого кабана через африканську чуму свиней. Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Рішенням ДНПК передбачено низку профілактичних заходів, зокрема, здійснення депопуляції дикого кабана на території області, посилення контролю за переміщенням та утриманням тварин, визначення 30-кілометрової буферної зони вздовж кордону з Російською Федерацією та 20-кілометрової зони вздовж кордону з Луганською областю, які мають бути вільними від поголів'я свиней у господарствах всіх форм власності.

Крім того, передбачено створення санітарних постів та мобільних груп, посилення контролю за торгівлею тваринами та продукцією тваринного походження у невстановлених місцях, рейди по ринках регіону тощо.

Сьогодні у Донецькій області утримується понад півмільйона свиней на великих комплексах та ще понад сто тисяч вирощується у приватних господарствах регіону.