У Чехії суд ухвалив рішення про неприпустимість видачі Україні Б.Данилишина, - адвокат

Міський суд Праги сьогодні виніс ухвалу про неприпустимість видачі колишнього міністра економіки України Богдана Данилишина в Україну, як того домагається українська сторона, передає радіо "Свобода".

Нинішнє рішення суду, таким чином, підтвердило, що статус політичного біженця, наданий Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки Богданові Данилишину 13 січня цього року, не може бути скасований. Це радіо "Свобода" підтвердила адвокат Данилишина Маріна Махіткова.

"Видача пана Богдана Данилишина в Україну для проведення карного слідства є неприпустимою. Підставою є положення чеського Карного кодексу: якщо конкретній особі надали притулок або міжнародний захист, то заборонено видавати її для проведення карного слідства на території іноземної держави", - заявила М.Махіткова.

Нагадаємо, Б.Данилишина затримав Інтерпол у Празі 18 жовтня минулого року. До 14 січня 2011 р. його утримували в одній із тюрем у чеській столиці. Після отримання притулку в Чеській Республіці Богдана Данилишина звільнили з-під варти.
Українська сторона домагалась видачі екс-міністра економіки уряду Юлії Тимошенко, звинувачуючи його в зловживання владою.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся