Найближчим часом буде підписано угоду Митного союзу, що встановлює єдині принципи техрегулювання

Як стало відомо РБК daily, найближчим часом буде підписано угоду Митного союзу, що встановлює єдині принципи технічного регулювання. Підприємцям цей документ обіцяє скасування вимоги про реєстрацію відносно 300 найменувань товарів, спрощення митного контролю і перехід на електронне декларування.

Представник секретаріату першого віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова підтвердив, що після підписання документа національна законотворчість у сфері техрегулювання припиниться. Він зазначив, що І.Шувалов дав вказівки пропрацювати питання про полегшення реєстрації продуктів і розглянути питання про включення ветеринарних і фіто-санітарних вимог в рамки формування техрегламентів.

За пропозицією Мінекономрозвитку РФ, із списку товарів, що підлягають обов'язковій реєстрації, будуть виключені 300 найменувань. Про це, як повідомило РБК daily джерело, знайоме з ситуацією, чиновник міністерства заявив минулого тижня на зустрічі І.Шувалова з іноземними підприємцями. При проходженні контролю тепер не доведеться при собі мати документ про відповідність якості. Досить буде мати при собі декларацію з посиланням на номер документа.

На тій же зустрічі глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко підтвердив, що найближчим часом за пропозицією його відомства буде скасована реєстрація на парфюмерію, говорить джерело РБК daily. При цьому відомство наполягатиме на збереженні і в деяких випадках посилюванні реєстрації тієї продукції, яка може представляти загрозу безпеці здоров'ю громадян, наприклад алкоголю, уточнив Г.Онищенко.

В майбутньому учасники ринку зможуть самі брати участь в розробці умов для роботи в рамках Митного союзу. Бізнесменам було обіцяно, що з їх участю буде створена експертна рада, яка стане займатися питаннями, пов'язаними з Митним союзом, а експертиза членів Консультативної ради з іноземних інвестицій почне враховуватися при розробці техрегламентів, говорить джерело. Підготовка і ухвалення рішень відносно процедур, пов'язаних з Митним союзом, переміститься на майданчик комісії Митного союзу (КМС).

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся