ua en ru

В АПУ проти розриву дипломатичних відносин з РФ

В Адміністрації Президента України виступають проти розриву дипломатичних відносин з Росією. Про це на прес-конференції заявив заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий.

В Адміністрації Президента України виступають проти розриву дипломатичних відносин з Росією. Про це на прес-конференції заявив заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Я як дипломат буду радити Президенту уникати повномасштабного військового конфлікту. Є інші методи, ніж розрив дипломатичних відносин... Ми не відмовляємося від формату Нормандії, де в переговорному процесі є Президент РФ", - зазначив Чалий.

Крім того, в АПУ не бачать сенсу вводити військовий стан.

"Сьогодні антитерористичної операції абсолютно достатньо... Введення військового стану навряд чи кардинально щось змінить. Я рекомендую координуватися не емоціями, а раціональними рішеннями. Тих рішень, які прийняті РНБО, цілком достатньо, щоб проводити ефективно АТО", - заявив Чалий.

Він нагадав, що за час АТО вдалося серйозно скоротити територію, на якій проводяться військові дії: "Зона АТО скоротилася з 900 до 400 кв. км. Але з'явилися нові виклики".

При цьому Україна чекає більш рішучої оцінки Європейського союзу і США щодо Російської Федерації. "Ми хочемо отримати більш рішучу оцінку наших партнерів. Передусім це стосується наших європейських партнерів... На жаль, ми бачимо, що дипломатичні заходи практично вичерпані", - заявив заступник глави АПУ.