Витік нафти в Мексиканській затоці остаточно зупинений

Витік нафти з аварійної свердловини ВР у Мексиканській затоці остаточно зупинений, заявили представники американської влади, передає ВВС.
Нафтова компанія BP в неділю завершила бетонування свердловини. Це означає, що витік нафти, який тривав з кінця квітня, зупинено.
Нагадаємо, інженери BP встановили "корок" 15 липня, однак повної впевненості в тому, що ці заходи принесуть успіх, у експертів не було.

Нагадаємо також, що нафтова катастрофа біля узбережжя США почалася 20 квітня 2010 р. з вибуху метану на платформі Deepwater Horizon, яка перебувала під управлінням BP. В результаті НП загинуло 11 робітників платформи. Через два дні платформа затонула, а з пошкодженої свердловини на глибині 1,5 км почала витікати нафти. У середині липня витік вдалося зупинити, однак за час аварії у води Мексиканської затоки вилилося близько 5 млн бар. нафти. BP витратила вже 8 млрд дол. на ліквідацію наслідків екологічної катастрофи та компенсації потерпілим. За оцінками аналітиків, аварія в кінцевому рахунку обійдеться BP в десятки млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся