ru ua

Врожай зерна цього року в Україні перевершить 45 млн т, - УАК

Врожай цього року в Україні перевершить 45 млн т збіжжя. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми повинні зібрати не менше, ніж в середньому збирали за останні п'ять років. Тобто, цей врожай перевершить 45 млн т збіжжя, і це буде непоганою запорукою для селян, щоб вони могли вкотре покращити свій фінансовий стан", - зазначив Козаченко.

Крім того, Козаченко зазначив, що врожай в 2012 р. буде все ж таки нижче, ніж в 2011 р.: "Звичайно, пшениці ми зберемо десь на 7-8 млн тонн менше, ніж у минулому році. Ви знаєте чому - тому що 1 млн 300 тис. га ми втратили через холодні кліматичні умови".

За його словами, цього року фермери зможуть набагато краще, ніж в попередні роки, прогнозувати свої фінансові статки "за рахунок нових інструментів... страхування цінових ризиків на продукцію, яку вони вирощують". Це пов'язане з тим, пояснив Козаченко, що 6 червня одна з найбільш досвідчених світових інституцій, яка практикує страхування ризиків на сільськогосподарську продукцію CME Group, у яку ввійшли дві найбільші американські біржі, що зареєстровані в Чикаго, вперше почала працювати на українському ринку, заключивши перший контракт на українську продовольчу пшеницю з Чорноморського регіону.

"Біржа визначила перелік портів, куди в основному увійшли українські порти, а також російські і румунський порт. Всі ці порти знаходяться в акваторії Чорного моря, і дають можливість на сьогоднішній день передбачати ціну на відстань у часі на декілька місяців", - пояснив Козаченко.

За його словами, це дозволяє прогнозувати фермером ціну і майбутні доходи, і в певних випадках дасть змогу визначити, що саме треба засіювати на полях в більшій кількості.

Нагадаємо, в 2011 р. Україна зібрала рекордний врожай у 56,7 млн т зерна.