Через "Укртатнафту" Україна щодня недоотримує 336 млн гривень, - експерт

Новини Економіка 16.04.2018 - 17:44
Фото: імпорт і експорт (pexels.com)
Фото: імпорт і експорт (pexels.com)

Енергетична митниця в п'ятницю зупинила весь імпорт нафтопродуктів

Держбюджет України недоотримує по 336 млн гривень щоденно. Скорочення бюджетних надходжень пов'язано з рішенням Енергетичної митниці, яка з п'ятниці повністю припинила імпорт нафтопродуктів в Україну. Про це у себе в Facebook написав експерт з питань енергетики, екс-керівник прес-служби Міністерства інфраструктури Ельдар Салімов.

За словами Салімова, рішення Енергетичної митниці викликає питання, оскільки навмисно прийнято під одного гравця – компанію "Укртатнафта". Крім того, митниця не дочекалася засідання профільного органу – Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (ММКТ) при Міністерстві економрозвитку.

"Чим відрізняється Коломойський від уряду? Рішення Коломойського реалізуються миттєво і без бюрократичних узгоджень. Сказала "Укртатнафта", що імпорт нафтопродуктів потрібно обмежити? Енергетична митниця відповіла "є" і, не чекаючи рішення Уряду, зупинила в п'ятницю весь імпорт нафтопродуктів. У середньому, бюджет втрачає кожну добу простою 336 млн гривень прямих платежів з імпорту бензину, дизеля, ЛПГ. Офіційна причина - не перевантажується платіжний модуль в базі. Звичайно-звичайно, модуль винен", - зазначив експерт.

Нагадаємо, компанія "Укртатнафта", оперативне управління якою здійснює менеджмент, пов'язаний з групою "Приват", звернулася в МЕРТ з проханням провести спецрозслідування щодо імпортних нафтопродуктів, а також встановити на його підставі квоти на імпортні постачання бензину та дизпалива. Як раніше повідомляли ЗМІ, це рішення призведе до різкого подорожчання цін на паливо.

Нагадаємо, 18 квітня Всеукраїнський рух "АвтоЕвроСила" та інші громадські організації мають намір провести всеукраїнську акцію протесту, зокрема пікетування Кабінету міністрів України.