"Укравтодор" розраховує отримати 17 млрд гривень на реконструкцію доріг у 2017 році

"Укравтодор" розраховує отримати 17 млрд гривень на реконструкцію доріг у 2017 році
Фото: ремонт доріг в Україні може знову опинитися недофинансированным

Є і більш песимістичний сценарій, розрахований на 5,3 млрд гривень

У Державному агентстві автомобільних доріг ("Укравтодор") розраховують в 2017 році отримати 17 млрд гривень на реконструкцію доріг. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Нацбанк прокладає дорогу: 17 млрд гривень можуть допомогти позбавити Україну від бездоріжжя".

Зокрема, у "Укравтодору" є два плану фінансування дорожніх робіт у цьому році.

Згідно з першим, відомство отримає у цьому році з держбюджету всього близько 17 млрд гривень. З них 7 млрд гривень необхідно буде направити на виплату банківських кредитів, близько 1 млрд гривень піде підрядникам за виконані у попередні роки дорожні роботи. З решти 8,8 млрд гривень "Укравтодор" планує 2 млрд гривень витратити на ямковий ремонт, а ще 1,5 млрд гривень - на безпеку та експлуатацію доріг (прибирання снігу, нанесення розмітки та інше). У підсумку, власне, на реконструкцію доріг залишиться тільки 5,3 млрд гривень.

При цьому, на думку директора національного секретаріату міжнародної організації по прозорості будівництва CoST Наталії Форсюк, за ці гроші "Укравтодору" в кращому випадку вдасться відремонтувати приблизно 1,8% від загальної протяжності доріг державного значення.

Сам "Укравтодор" має намір відремонтувати окремі ділянки доріг трас Житомир-Вінниця, Тернопіль-Дубно, Житомир-Чернівці, Київ-Чернігів, Суми-Полтава, Харків-Охтирка і т. д.

При цьому у відомстві розраховують, що їм вдасться реалізувати другий, оптимістичний план, який передбачає додаткове фінансування дорожнього господарства в розмірі 17 млрд гривень. Майже всі кошти підуть на поточний середній ремонт доріг.

Нагадаємо, в 2017 році на кордоні України та Угорщини планується відкрити новий пункт пропуску.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся