ua en ru

Українці з 23 червня повинні здавати відбитки пальців для отримання шенгену

Українці з 23 червня повинні здавати відбитки пальців для отримання шенгену Фото: Українці тепер будуть здавати відбитки пальців для шенгенської візи

Система розгортається одночасно в усіх країнах "Східного партнерства"

В Україні сьогодні, 23 червня 2015 р., розпочинає функціонувати Візова інформаційна система Європейського союзу - ВІС (або VIS - Visa information system), яка передбачає зняття відцифрованих відбитків пальців. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

ВІС (VIS) передбачає, що при подачі заявок на отримання Шенгенських віз відбуватиметься зняття відцифрованих відбитків пальців та відцифрованих фотографій.

Шенгенські візи, отримані до запуску ВІС - до 23 червня 2015 р, залишатимуться дійсними до вказаного в них терміну.

Також в рамках дії ВІС від вимоги надання біометричних даних звільняються:

а) діти віком до 12 років;

б) особи, для яких надання відбитків пальців є фізично неможливим;

в) глави держав і урядів, члени національних урядів з їхніми чоловіками/дружинами, що супроводжують їх, а також члени їхніх офіційних делегацій у разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей;

г) суверени та інші високопоставлені члени королівської сім'ї в разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей.

Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи.

Протягом 5 років (59 місяців), починаючи з дати подання заявки, при повторних зверненнях на отримання Шенгенських віз зняття біометричних даних не відбуватиметься (зібрана інформація зберігатиметься в базах даних ВІС).

У випадку заявки на отримання національної візи до країн-членів ЄС вимога щодо отримання таких даних регулюється виключно законодавством відповідних держав.

"Процедура зняття відбитків пальців здійснюватиметься виключно на авторизованому обладнанні, що є гарантією запобігання будь-яких зловживань отриманою інформацією. Право здійснення такої процедури мають консульські установи держав-членів, а також візові центри", - йдеться у повідомленні МЗС.

Як зазначається, використання ВІС дозволяє полегшити процедуру встановлення статусу сумлінного подорожуючого, який не порушував умов отримання і використання Шенгенської візи, що сприяє зростанню видачі довгострокових багаторазових віз.

Система розгортається одночасно в усіх країнах "Східного партнерства", що стануть 17-м регіоном, в якому почне діяти ВІС.

Зазначимо, що за інформацією ДПСУ, перевірка біометричних паспортів облаштована на 68 пунктах пропуску.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив завершити технічну роботу з підготовки до лібералізації безвізового режиму з Європейським союзом до кінця серпня 2015 р.