ru ua

В українських підприємств є лише 2 тижні на підготовку до санкцій проти Білорусі, - експерт

В українських підприємств є лише 2 тижні на підготовку до санкцій проти Білорусі, - експерт Фото: в українських підприємств є 2 тижні на підготовку до санкцій проти Білорусі (Віталій Носач. РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

США вже відновили санкції проти 9 ключових білоруських компаній, які фінансують режим Лукашенка. В українських підприємств є лише 2 тижні на підготовку до економічних санкцій проти Білорусі.

Про це заявив експерт з міжнародної політики Тарас Семенюк в ефірі "Апостроф TV".

"21 червня у Люксембурзі Європейський Союз теж прийме економічні санкції щодо Білорусі. А яка ж буде реакція українських підприємств, які співпрацюють з цими дев’ятьма компаніями? Очевидно, вони мали би переорієнтуватись на інші ринки, інакше стануть токсичними", - заявив експерт.

Відповідно, додає експерт, Україна має якнайшвидше запровадити ідентичні санкції проти Мінська, інакше вітчизняні підприємства, які ведуть діяльність з білоруськими, потраплять під так звані вторинні санкції.

Ці обмеження, за його словами, передбачають блокування валютних рахунків та інші заходи проти компаній, які торгують з підсанкційними білоруськими підприємствами, надають їм транспортні послуги чи є їхніми підрядниками.

"Отже, українські підприємства, що співпрацюють з білоруськими "спонсорами режиму Лукашенка" автоматично стають "токсичними" та приреченими на вторинні санкції та відмову міжнародних партнерів укладати угоди з такими підприємствами", - говорить Семенюк.

Він також нагадав, що ймовірно Європейський Союз застосує санкції до тих самих підприємств, до яких вже діють санкції США.

Україна поки ввела обмеження по польотах: закрила свій повітряний простір для білоруських літаків і припинила з країною авіасполучення. Економічні санкції наразі ще обговорюються, проте в українського бізнесу є 2 тижні на підготовку до економічних санкцій проти Білорусі, підсумував Семенюк.